כל מחשב שלישי במערב אירופה וצפון אמריקה הותקף במחצית הראשונה של 2012

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

מומחי קספרסקי ביצעו ניתוח מעמיק של הפשיעה המקוונת בצפון אמריקה ומערב אירופה בששת החודשים הראשונים של 2012. המחקר העלה כי 33.4 אחוזים מהמחשבים המחוברים לאינטרנט במערב אירופה וצפון אמריקה הותקפו לפחות פעם אחת במהלך גלישה. המדינות שהושפעו ביותר מהמתקפות היו איטליה וספרד שנמצאות בקבוצת סיכון גבוה (למעלה מ- 40 אחוז מהמחשבים הותקפו במהלך גלישה). כל יתר המדינות משתייכות לקבוצת סיכון בינונית (21-40 אחוזים), מלבד דנמרק, שנמצאה כמדינה הבטוחה ביותר עם פחות מ- 20% מחשבים מותקפים.

כמעט חצי מהמדינות בצפון אמריקה ובמערב אירופה אשר נבדקו במחקר הן בין 20 המדינות המובילות בעולם מבחינת אחוז משתמשים באינטרנט מתוך האוכלוסייה. אנשים רבים במדינות אלה שומרים את הכסף שלהם בחשבונות בנק ועושים שימוש בכרטיסי אשראי כדי לשלם עבור מוצרים הנרכשים באינטרנט. עבריינים יודעים זאת, ולכן רוב ההתקפות שלהם בצפון אמריקה ומערב אירופה מכוונות לאיסוף נתונים פיננסים: יותר מ- 70% מהתקפות ה- Sinowal, למעלה מ- 40% מהתקפות ה- SpyEyes, וכמעט 25% מהתקפות ה- Zbot (ZeuS) מכוונות נגד אנשים המתגוררים במדינות אלה.

מלבד ניסיונות להשיג גישה לחשבונות הבנק של משתמשים, עבריינים מתמקדים במערכת התשלומים של פייפל וב- eBay: מערכות אלה מושכות 34 אחוז ו- 9 אחוז בהתאמה של כל התקפות הפישינג בצפון ארה"ב ובמערב אירופה. שתי המערכות מחוברות לכרטיסי האשראי של המשתמשים, והתקפה שלהן מאפשר לעבריינים לקבל גישה ישירה לחשבונות הבנק. בנוסף להרשאות גישה, הפישינג גם מנסה להונות משתמשים כדי למסור מידע חסוי אחר, כגון מספרי תעודת זהות, תאריכי לידה, ומספרי ה- CVV2 בכרטיסי האשראי.

כדי לענות על האיום המקיף, קספרסקי השיקה את המוצר למגזר הפרטי Kaspersky Internet Security 2013, הכולל את טכנולוגיית ה- Safe Money החדשנית, המספקת למשתמשים הגנה כוללת על הרכישות באינטרנט ועל הפעילות הבנקאית המקוונת.

יורי נייסטינקוב, אנליסט בכיר בקספרסקי, אמר כי:"מדינות בהן אחוזי החדירה של האינטרנט גבוהים, ובהם שירותי בנקאות מקוונים הם פופולאריים, מושכות עברייני רשת המעמידים למבחן את הטכנולוגיות ההולכות ומתקדמות. דוגמא טובה לכך היא משפחת הקוד הזדוני Zitmo הפועלת בשילוב הסוס הטרויאני ZeuS. הקוד הזדוני תוקף טלפונים סלולאריים כאשר כסף מועבר במערכת בנקאית מקוונת. הקוד הזדוני שולח סיסמאות לעבריינים ועוקף את מערכת הסיסמאות של הבנקים. בעתיד הקרוב, בנקאות בסלולר תהפוך למוקד חדש עבור עבריינים. מכשירים המריצים אנדרואיד יהפכו למטרות הראשונות להתקפה.

 

שתף.

.