בדוק את הגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק – עכשיו

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

הפוסט פורסם באתר מעבדת קספרסקי

במקרה ולא הבחנת, פייסבוק מחזיקים כיום ביכולות חיפוש חזקות יותר מאי פעם. הם מתבססות על שירות אשר הושק לפני מספר חודשים נקרא FYI.

טום סטוקי, סגן נשיא תחום החיפוש בפייסבוק כתב בפוסט: "כאשר משהו מתרחש בעולם, אנשים לעיתים קרובות פונים לפייסבוק כדי לראות כיצד החברים והמשפחה שלהם מגיבים. היום, אנו מעדכנים את חיפוש פייסבוק כך שבנוסף לחברים ומשפחה תוכל למצוא מה העולם אומר בנושאים שמעניינים אותך".

נשמע נפלא, נכון?

בתיאוריה כן, עם זאת, כפי שלעיתים קרובות קורה עם שיפורים טכנולוגיים של פייסבוק – יכולות להיות השפעות שליליות.

בדומה למנוע החיפוש של גוגל, חיפוש FYI של פייסבוק מאנדקס פוסטים והופכים אותם לברי חיפוש עבור משתמשים. הבעיה נעוצה בכך שכל פוסט אשר פורסם כציבורי פתוח לחיפוש ויכול להימצא על ידי כל משתמש בפייסבוק.

חיפוש בפייסבוק: זו הסיבה שכדאי לך לבדוק את הגדרות הפרטיות שלך – כעת

עבור אנשים הנמצאים בפייסבוק מאז היווסדה, המשעמות היא שחלק מהפוסטים שמעולם לא רצית שיהיו ציבוריים יכולים כעת לצוף במהלך חיפוש – כן, המשמעות היא שהזמן שהפעם ההיא בה אתה והחברים שלך התחפשתם כמו ג'ם וההולוגרמות עלולה להיראות על ידי חברתך לשעבר לעתיד.

 

מה אתה יכול לעשות?

בדומה להמלצות מהפוסט הקודם לגבי טיפים עבור הורים, אנו מעודדים אותך לנסות ולנעול את הגדרות הפרטיות שלך ככל שמתאפשר. המשמעות היא לתקשר רק עם אנשים שאתה מכיר ולהגביל את החשיפה של מי שיכול לראות את הפוסטים שלך.

בעוד "ציבורי" הוא ברירת מחדל קלה, אתה צריך להבין שהאנשים היחידים שבאמת מרוויחים מסוג זה של פוסטים הם בעלי המניות של רשתות חברתיות מאחר והם תורמים  נתונים למידע שהם אוספים.

כדי לעשות זאת אתה צריך לבצע בדיקה של הגדרות האבטחה שלך.

כיצד אני בודק פרטיות?

אם לא ביצעת בדיקת פרטיות זמן מה בפייסבוק, עקוב אחר הצעדים שמציעה מעבדת קספרסקי בוידאו:

שתף.

.