לארי אליסון: "אל תתבלבלו, זוהי מלחמה"

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

לארי אליסון, יו"ר מועצת המנהלים ומנהל טכנולוגיה ראשי בחברת אורקל, הדגים יכולות חדשות בתחום Machine Learning לאבטחת סייבר, שנועדה לבצע מהפך באבטחה ובניהול של מערכות מידע. יכולות האבטחה החדשות, המתבססות על ML, מהוות חלק בלתי נפרד מהשיפורים ב-Oracle Management Cloud, פתרון מלא ומשולב עבור אבטחה וניהול של מערכות מידע שמאפשר לארגונים לנטר ולנתח את נתוני התפעול והאבטחה שלהם באמצעות פתרון יחיד.

"עלינו לשנות את סדר העדיפות ולחשוב מחדש על האופן שבו אנו מגנים על המידע שלנו. אנו זקוקים למערכות חדשות. זה לא יכול להיות האנשים שלנו מול המחשבים שלהם. במלחמה הזו אנחנו נפסיד. זה חייב להיות המחשבים שלנו מול המחשבים שלהם. ואל תתבלבלו: זוהי מלחמה", אמר אליסון. "חברות מפסידות במלחמת הסייבר, וזה הולך ונעשה גרוע יותר מדי שנה. חברות צריכות להגן על עצמן כנגד מדינות אשר גונבות את הנתונים שלהן וכנגד פושעי סייבר מתוחכמים ביותר אשר גונבים את הנתונים שלהן".

"הגישות הקיימות בנוגע לאבטחה ולניהול אינן מספיקות עוד – ולכן אנו רואים כיום כל כך הרבה כותרות על פריצות ומתקפות סייבר, ועל השבתת  פעילות של ארגונים", הוסיףאליסון. "החזון שלנו בנושא אבטחה וניהול הוא פשוט ביותר. אנו צריכים שכל המידע יהיה במקום אחד. אנו זקוקים למכונות לומדות ייעודיות שבהן יכולים להעזר מקצועני אבטחה ותפעול, לא Data scientists. אנו זקוקים לתיקון אוטומטי ללא התערבות אדם. וזה בדיוק מה שבנינו עם Oracle Management Cloud".

לאחר מכן אליסון תיאר את המערכת החדשה: "Oracle Autonomous Database ומערכת האבטחה האוטומטית שלנו מבוססים על טכנולוגיה חדשה – Machine Learning. ML היא הטכנולוגיה החשובה ביותר שהופיעה מזה זמן רב. היא בוחנת את כל הכניסות עם כל כתובת ה-IP וכתובות ה-URL, מבחינה בין התנהגות רגילה לבין התנהגות חריגה ומסוכנת. "בסיס הנתונים מגדיר את עצמו, משדרג את עצמו, מתקין עדכונים, מגבה את עצמו ומכוונן את עצמו באופן אוטומטי תוך כדי פעולתו. ומכיוון שאין כל התערבות אנושית, אין כל טעות אנוש".

אליסון השווה בין Oracle Management Cloud לבין יכולות האבטחה והניהול של Splunk. בניתוח שערך הדגיש אליסון כי ל-Splunk חסרים נתונים מרכזיים הנחוצים עבור תפעול ואבטחה מיטביים. כך לדוגמא, Oracle Management Cloud מציע ארכיטקטורת נתונים מלאה באמצעות מודל ישויות מאוחד הכולל טופולוגיה, קישורים, טלמטריה ואיומים. לעומת זאת, ל-Splunk אין מודל ישויות אמיתי, והוא משאיר נתונים במאגרים שונים רבים של ספקים. בנוסף, Oracle Management Cloud מספק תובנות בזמן אמת, באמצעות ML ישיר מהקופסא, המיושמת ישר במקור, הפלטפורמה קלה לתפעול ולשימוש. לעומת זאת, Splunk מספקת אוסף כלים אשר מחייבים Data scientist.

Oracle Management Cloud  מספק גם תיקון משולב ואוטומטי אשר מסייע לצמצום טעויות אנוש. לעומת זאת, Splunk אינה מציעה יכולות תיקון.

 

 

שתף.

.