Connect with us

אבטחת מידע ארגונית

גיבוי ואחזור: Veeam דוחקת; Commvault פותחת פער

פורסם

ב-

280391_0001

השחקניות הוותיקות בשוק האחסון נלחצות על ידי השחקניות הדינאמיות בשוק Veeam הדוחקת אותן מלמטה ו- Commvault שבורחת מלמעלה – זה המבט על השוק שמספק ריבוע הקסם המעודכן של גרטנר לגיבוי ואחזור.

גרטנר הגדירה מחדש קטגוריה זו בריבוע הקסם ושינתה את המיקוד שלה מ"תוכנה לגיבוי של גופי אנטרפרייז  ומכשור משולב" (Backup Software and Integrated Appliances), אל גיבוי והתאוששות של מרכזי נתונים. ההגדרה מחדש  באה בתגובה לדרישה של לקוחות גרטנר להתמקד בגיבוי והתאוששות של ארגונים בגודל בינוני וגדול, המבקשים להגן על מרכזי נתונים מנוהלים.  כתוצאה מכך לא נוספו שחקנים חדשים לדוח, אך שחקנים כגון ברקודה, דל וסיגייט נשרו ממנו.

על פי הדו"ח, Gartner magic quadrant for Data Center, Backup and Recovery Software, הגישה הישנה של ניהול הנתונים הארגוניים כבר כמעט ולא רלוונטית כיום בכל הקשור לתחום השחזור. ולכן, חברות רבות מאמצות טכנולוגיות ומוצרים חדשים, מכאן צמחה ההצלחה של קומוולט. בנוסף, הן מראות רצון להגדיל ואף להחליף לחלוטין את שיטת הגיבוי והשחזור שלהן בשביל להתאים את עצמן ללקוחותיהן.

ההשקעה במחקר ופיתוח של Commvault ניכר לעין עם הוספת התמיכה בהייפרוייזורים חדשים, ענן IaaS ציבור ו- SaaS. החברה ממנפת בסיס קוד אחד כדי להרחיב את ההיצע של מפתרון ממוקד אל פתרון חוצה ארגון, עם חבילות תמחור חדשות וגמישות. החברה גם מספקת את התמיכה הרחבה ביותר לסנאפשוטים של חברות. מהצד השני, חווית ההפעלה אינו פשוטה ו"ישר מהקופסא" ומנהלים מדווחים על עקומת לימוד חדה.

שי נוני, מנכ"ל Commvault ישראל אומר "אנחנו תמיד מתמקדים ב-Data ובערך המוסף שהוא יכול לתת לארגונים. הדו"ח האחרון של גרטנר מראה שהאסטרטגיה שלנו לעזור לחברות להגן על המידע שלהן, להתייעל ולאמץ טכנולוגיות חדשות היא האסטרטגיה הנכונה". נוני מוסיף "Commvault היא המובילה בתחום שחזור המידע והגיבוי. הרווחנו את התואר הזה בעזרת השקעה בחדשנות, תמיכה במגוון רחב של תוכנות, בHypervisors-, בענן ובעזרת חבילות תוכנה ותמחור גמישות"

Advertisement

Veeam דיווחה על גידול של 24% בהכנסות, מכמות ההזמנות הכוללת לרבעון ראשון 2016 בהשוואה לאשתקד, נתון המוכיח כי לתעשייה יש תאבון גדול בכל הנוגע לזמינות מידע. עם גידול של  75% בהכנסות מארגוני אנטרפרייז, בהשוואה לאשתקד, ההצלחה של Veeam ברבעון הראשון  מוכיחה בבירור כי ארגוני אנטרפרייז מאמצים את הגישה החדשנית של Veeam המציעה פתרונות זמינות, עם  SLAs  משופרים וזמני התאוששות מידע של פחות מ- 15 דקות לכל האפליקציות והמידע.

Veeam מצליחה בעיקר בתחום המיקוד ב- VM וביכולת המשופרת שלה להתרחב. לקוחות ציינו לטובה אמינות קוד כללית, אחזור ממוקד ללא סוכן וקלות ניהול. לעומת זאת, התמיכה של Veeam בשרתים פיסיים בהפעלה מקומית או בענן נותרת מוגבלת.

"אם תשאלו את 193,000 לקוחותינו, ואת אלפי השותפים שלנו ברחבי העולם, – נדמה לנו כי לא רק שיסכימו עם גרטנר בדבר ההובלה שלנו,  אלא אף יסכימו כי Veeam המציאה תחום תעשייתי חדש, המשתרע הרבה מעבר לגיבוי לגאסי ומאפשר לארגונים להשיג זמינות 24/7/365," אמר רטמיר טימשב, מנכ"ל Veeam. "כפי שגרטנר מצהירה 'שינוי משמעותי מתרחש בשוק הגיבוי וההתאוששות. ספקים אשר רוצים לשמור על מובילות והצלחה לאורך זמן, חייבים לתכנן מראש ולהפנות את דרישות הלגאסי של הגיבוי וההתאוששות המסורתיים, בו בזמן שהם מתכננים להשתמש באפליקציות צומחות, hypervisors, snapshots, טכנולוגיות שכפול ויכולות ענן ציבורי'.

עם השחרור של Veeam Availability Suite™ v9.5 בהמשך השנה, Veeam תמשיך לחדש ולספק למשתמשים ולשותפים את פתרון זמינות המידע הטוב ביותר  כדי לפגוש את הצרכים של מרכזי נתונים, בינוניים עד גדולים, על מנת שינועו קדימה עם הטרנספורמציה הדיגיטלית."

 

Advertisement

בקרב הספקים הוותיקים, גרטנר מציינת את אוסף המוצרים הנפרדים שמרכיבים את הפתרון של EMC, שחלקם חופפים, ומייצרים מורכבות ניהול. לגבי IBM מציינים את היכולת שלה לספק מענה למערכי אחסון גדולים מאוד, ומתודולוגיית אינקרמנטל לתמיד אמיתי, בהשוואה לספקים אחרים הזקוקים לבצע גיבוי מלא מידי פעם. עם זאת, IBM מייצרת תלות בתוספים משלימים כדי לתמוך בחלק מהמאפיינים החדשים, כמו כן, לקוחות ממשיכים לדווח על ממשק ניהולי מאתגר.

השוק נע באיטיות
עד 2020 30% מהארגונים ימנפו את הגיבוי מעבר לאחזור תפעולי, עבור דברים כגון התאוששות מאסון, בדיקות/ פיתוח  ועוד. עד אותה שנה 40% מהארגונים יוסיפו לגיבוי הארוך טווח מערכות ארכיב. 10% ממערכות האחסון יגנו על עצמם ויבטלו את הצורך באפליקציות גיבוי. כיום מדובר על 2% בלבד מהאחסון.

עד 2019, 30% מהארגונים ימנפו ענן laaS ציבורי לצורך גיבוי, בהשוואה ל- 5% כיום, ועד 2018 יותר מ- 50% מלקוחות אחסון הארגוני יקבלו הצעות מספקי אחסון הנמצאים בשוק פחות מ- 5 שנים.

עד 2018, מספר הארגונים שיעשו שימוש בענן כיעד לגיבוי יכפל, בהשוואה ל- 11% בתחילת 2016.

Advertisement