Connect with us

לימודי סייבר וידע

ג'ון ברייס: הסמכת CSI-PRO. הכשרת Hands-on למומחי אבטחת מידע.

פורסם

ב-

 ////  336 שעות + 168 תרגול עצמי /////

יכולות המחשוב מכפילות את כוחן מדי שנה וחצי. אנשים נושאים בכיסם יכולות עיבוד חזקות יותר ממחשבים שולחניים שקנינו לפני כמה שנים. מקררים, מזגנים, שואבי אבק וקולרי כלבים מתחברים אל רשת האינטרנט. כל המידע בעולם עובר דיגיטציה; מידע רפואי, מפות, מסמכים בטחוניים, מידע בנקאי, שירותים של רשויות השלטון ועוד. כל ההתכתבויות שלנו, מוסיקה, ווידאו, שיחות טלפון ותמונות מחיי היום-יום מקודדים גיאורפית ונשמרים על ענני מחשוב. היכולת של אדם או גוף לגשת למידע זה ולעשות בו כרצונו הוא רק עניין של מוטיבציה, זמן וידע – ואלו, כידוע, אינם מצויים במחסור.
העולם מצוי בחסך אדיר של אנשי אבטחת מידע של ה'עידן החדש'; האינטרנט, וההתפתחויות המסחררות בעולם הטכנולוגי הותירו פער אדיר בין יכולתנו ליצור שירותי מידע חדשים וקישוריות מדהימה לבין יכולתנו לאבטח אותן ואת עצמנו בהן. אבטחה אינה נוצרת מאליה. היא אינה תוצר לוואי. אבטחה היא תוצאה של תכנון מוקדם, היערכות, חישה, ניתוח וחוזר חלילה. אבטחה היא קודם כל דרך מחשבה, ומימושה הוא תמיד תהליך שאינו נגמר. בפועל, מומחה אבטחה נדרש להיכרות מעמיקה עם טכנולוגיות רבות ומגוונות; ציוד תשתית תקשורת, מערכות הפעלה, שרתים, שירותים, אפליקציות ותחנות קצה. אבטחה טובה דורשת מיומנות גבוהה במגוון גדול מאוד של טכנולוגיות, וזהו ידע שקשה לרכוש 'במקרה'. שוק העבודה משווע לאנשי אבטחת מידע שברשותם הכלים להתמודד עם האתגרים החדשים שבפתח.

הקורס Cyber Security Intelligence) CSI) הוא הקורס המקיף היחיד שמציע הקניית מיומנויות מעשיות בכל נושאי הליבה של עולם אבטחת המידע; מושגים וטכנולוגיות בעולם אבטחת המידע, תקיפת מערכות והגנה עליהן. בקורס מושם דגש גדול על עבודה מעשית ותרגול, והוא אינו כבול לפתרונות של יצרן מסויים.

הקורס מקנה 3 מיומנויות יסוד בעולם ה-Cyber Security:
 הקמת תשתיות תקשורת ושירותי רשת מתקדמים
 תקיפת שרתים ושירותים, תשתיות ומערכות קצה
 הגנה על רשתות ארגוניות, שרתים ושירותים, ומערכות קצה מפני תקיפות
מי שיסיים את הקורס בהצלחה, זכאי לגשת לבחינת ההסמכהCSI-PRO – Cyber Security Intelligence Professional. הסמכה זו היא מבחן מעשי בן 8 שעות, במעבדה המדמה סביבת רשת אמיתית, בה ידרשו הנבחנים לתקוף תשתיות ושירותים ואח"כ לבנות עבורם הגנות. זהו המבחן המעשי היחיד לאבטחת מידע בישראל, והוא מועבר ע"י בוחן מומחה. מי שיצליח לעמוד בקריטריונים לקבלת ההסמכה הוכיח יכולת אמיתית להתמודד עם אתגרים מורכבים מעולם אבטחת המידע.

מטרות המסלול
 היכרות מעמיקה עם עולם הסייבר ואבטחת המידע והטכנולוגיות המובילות בעולם זה
 הבנה מעמיקה בהצפנות, אימות זהות (Authentication) וטכנולוגיות VPN
 היכרות מעמיקה עם סביבת Linux
 כתיבת Scripts בשפת Python
 ביצוע איסוף נתונים וסריקות כנגד שרתים, מחשבי קצה וציוד תשתית
 תקיפת פרוטוקולים ושירותי תשתית
 תקיפת שרתי אינטרנט
 זיהוי וניצול נק' תורפה ופגיעויות (Exploits and Vulnerabilities) במערכות הפעלה ואפליקציות
 פריצת ותקיפת הצפנות וניחוש סיסמאות
 היכרות מעמיקה עם Firewalls ו-WAFs
 היכרות מעמיקה עם מערכות IPS
 יכולת גבוהה להקשיח מערכות Linux ו-Windows

Advertisement

יתרונות המסלול

 קורס זה הינו הקורס המקיף היחידי לכל נושאי הליבה של עולם ה-Cyber Security, במהלכו נלמדים ומתוגרלים באופן מעשי כל המוצרים והטכנולוגיות המובילים בשוק, מבלי להגביל את חומרי הלימוד ליצרן או מוצר מסויימים.
 בוגרי הקורס המחזיקים בהסמכה החדשה והייחודית של ג'ון ברייס מכללת הייטק – CSI-Pro – Cyber Security Intelligence Professional – ייחשבו כבעלי ידע עדכני, מקיף ומעשי ביותר, העונה לדרישות הטכנולוגיות המתחדשות מדי יום, למצבים הבלתי צפויים של עולם סייבר.
 מחלקת של ג'ון ברייס-מכללת הי-טק ג'וב עומדת לרשות התלמידים בסיום הקורס ומכוונת אותם לקראת תהליך חיפוש העבודה. הסיוע כולל קיום סדנאות קו"ח, ליווי בכתיבה נכונה של קו"ח ושליחת קו"ח מתאימים לחברות עימם אנו בקשרי עבודה. המכללה מעניקה סיוע ללא עלות נוספת לתלמיד במציאת עבודה בהתאם לתקנון.

קהל יעד
קורס זה מיועד לבוגרי קורסי MCSA/MCITP, קורסי CCNA, קורסי תשתיות מקבילים או בעלי ידע שווה-ערך המבקשים לרכוש ידע ונסיון מעשי בעולם התוכן העדכני של אבטחת מידע.

דרישות קדם
 ידע בסיסי בתקשורת ותשתיות מחשב
 אנגלית ברמה טובה (קריאה ודיבור)
 היכרות עם עולם אבטחת המידע – יתרון משמעותי
 מחשב נייד אישי
 מעבר מבחן התאמה

משך המסלול
 סך שעות: 504, שהן 336 שעות לימוד פרונטאליות ו-168 שעות תרגול עצמי
 לימודי ערב מ- 17:30- 21:00 (בימי שישי הלימודים בין 9:00 ל- 12:30)
 שני מפגשים שבועיים
 משך כל מפגש – 4 שעות אקדמיות
 הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים.

Advertisement

דרישות מהסטודנט
לצורך ההצלחה בקורס יש לעמוד בדרישות הבאות:
 השתתפות בכל המעבדות המעשיות
 עבודה עצמית בבית בין שיעור לשיעור; חזרה על חומרים, למידה עצמית, ביצוע מטלות וכו'…
 בנוסף ללימודים הסדירים בכיתה, נדרשת מן הסטודנט יכולת תרגול עצמית של לפחות 10 שעות בשבוע, על מנת לרכוש ניסיון מעשי בתחום
 מחשב אישי המתאים להרצה של מכונות וירטואליות, עם חיבור לאינטרנט

זכאות לתעודת סיום
על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר קורס יש לעמוד בדרישות הבאות:
 נוכחות ב- 80% מן המפגשים לפחות
 ציון עובר במעבדת התשתית, התקיפה וההגנה (כ"א בנפרד)
 ציון עובר במבחן מעשי
 הגשת פרויקטים ותרגילים

מבנה המסלול
הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות ותרגול מעשי רב.
את הקורס מלווים 3 פרוייקטים בהיקף נרחב העוסקים בכל הטכנולוגיות העיקריות הנלמדות ומקנים לתלמידים ערך מוסף בהתנסות המעשית מעבר לתירגול הנקודתי הנעשה בכיתה.
חומרי עזר
כל תלמיד יקבל ערכות לימוד מקוריות מלאות בכל אחד מנושאי הקורס. חומרי העזר בקורס, הינם חומרים מקוריים שפותחו בג'ון ברייס-מכללת היי-טק או ע"י ספקיה. כל תלמיד יקבל ערכות מלוות לכל אחד מנושאי הקורס ויעשה שימוש בסביבות התרגול המתקדמות ביותר. ערכות הלימוד הינן מקצועיות ביותר ומעודכנות לטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק.
מעבדות מעשיות
אנו מאמינים כי הלמידה הטובה ביותר מתבצעת דרך עבודה מעשית ולפיכך הקורס כולו מלווה בתרגולים רבים מהעולם האמיתי. מכיוון שהקורס מתמקד במספר התמחויות, יתבצעו 3 פרויקטים מסכמים לאחר לימוד הנושאים בכל אחת מההתמחויות הללו. בפרויקטים אלו, התלמידים יקימו ויגדירו תשתית תקשורת ושירותי רשת המדמים תשתיות מתקדמות בעולם האמיתי. התלמידים יתקפו אותה ויגנו עליה בעזרת כלים וטכנולוגיות אשר נלמדו במהלך הקורס.