Connect with us

מובייל

ג'ון מקאפי מסביר ל- FBI איך לפרוץ אייפון בחצי שעה

פורסם

ב-

ג'ון מקאפי, המייסד המיתולוגי של חברת האנטי וירוס מקאפי, התחייב לפני מספר שבועות לפרוץ את האייפון של אחד ממפגעי סן בברנדינו בדצמבר 2015. כעת הוא מסביר בשידור חי בערוץ RT – הרוסי-אנגלי – עד כמה פשוטה עבור ארגון כמו ה- FBI אמורה להיות פריצה לאייפון. המטרה של מקאפי במהלך המתוקשר היא להילחם בדרישה של ה- FBI מאפל לייצר עבורה גרסה פרוצה שתשמש ככלי פריצה לנתונים בכל אייפון קיים.

"תנו לי להפוך את הדברים לפשוטים עבור הציבור האמריקאי ועבור ה- FBI, שברור אינו מבין, מכשירים אלה הם מחשבים, בין אם מדבור ב- iOS או אנדרואיד או כל דבר. בפנים יש מעבד, שהוא מחשב, מערך ההוראות שהן מערכת ההפעלה והאפליקציות, והזיכרון בו אתה מאחסן את הנתונים שלך. ניקח את המקרה של ה- FBI, הם רוצים שאפל תשנה את התוכנה כך שהיא תסיר את בדיקות האבטחה, כך שלא נבדוק אבטחה. ברגע שיש לה את התוכנה הזאת היא יכולה להתקין אותה על כל מכשיר. אבל הם אומרים שהם זקוקים לה בשביל מכשיר אחד בלבד. כך שאני רוצה לספר לעולם כיצד עושים זאת…"

"אתה צריך מהנדס חומרה ומהנדס תוכנה. מהנדס החומרה מפרק את המכשיר, ומעתיק את מערך ההוראות, ה- iOS והאפליקציות ואת הזיכרון. ואז אתה רוצה תוכנה שנקראת dissassembler. שהופך את ה- 1 וה- 0 לסדרת הוראות שניתן לקרוא. ואז המקודד מתיישב וקורא. הוא מחפש את הגישה הראשונה למקלדת, כי זה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה נכנס למכשיר. זה ייקח חצי שעה. כשאתה רואה את זה, אתה מסתכל היכן בזיכרון הקוד מאוחסן. זה עד כדי כך פשוט. חצי שעה… ה- FBI יודע את זה, אפל יודעת את זה".

"אמרתי שלושה שבועות כי אם יש לי שפעת אז אצטרך לאכול את הנעל שלי", מסביר מקאפי מדוע התחייב לפרוץ עבור ה- FBI את האייפון בעצמו תוך שלושה שבועות ולא תוך חצי שעה.

Advertisement

בטור שפרסם, התייחס מקאפי לסכנה לפרטיות שבמתן כלי פריצה שכזה בידי ה- FBI. מקאפי גם ציין כי הוא צפוי להתמודד על נשיאות ארה"ב כנציג המפלגה הליברטאנית, וטוען כי ההכרזה תגיע בשלב מאוחר יותר לקראת הבחירות.

 

 

"זהו יום שחור ותחילת הסוף של ארה"ב כמעצמת על. הממשלה הורתה להתפרק מחימוש מערכות הגנת הסייבר שלנו, ומבקשת מאיתנו לצעוד אל אופק בו מלחמת סייבר ממתינה בוודאות, ועם שום דבר מעבר למילים חריפות כנשק ותקווה כי האויבים שלנו ירחמו על מצבנו הבלתי חמוש וינהגו בנו בהוגנות".

כך כותב ג'ון מקאפי, מקים חברת האנטי וירוס מקאפי, אשר הציע ל- FBI את יכולותיו לצורך פריצת מכשיר האייפון שהיה בשימוש על ידי מהמעורבים בפיגוע באולם האירועים בסן ברנרדינו בדצמבר 2015. הפיגוע בוצע על ידי זוג ממוצא פקינסטני, ובמהלכו נהרגו 14 אנשים. יותר מאשר מקאפי מעוניין לסייע ל- FBI הוא מעוניין להגן על אפל ועל השוק מפני מעורבות השלטונות, וכן הוא חושש כי המהלך יחשוף משתמשים לסיכוני האקרים. בכך שהוא יסייע ל- FBI הוא יחסוך יצירה של דלת אחורית מסוכנת.

Advertisement

"ה-FBI מגוחך ומציג מחשבה מעוותת ומוזרה, בכך שאמר שהדלת האחורית תשמש פעם אחת בלבד במקרה סן ברנרדינו", כתב מקאפי במאמר ל- Business Insider.

ההכרזה של מקאפי מגיעה לאחר שה- FBI הודיע ב- 9 בפברואר השנה כי הוא לא מצליח לפרוץ את אחד המכשירים שנמצאו, אשר בוצעה בו הצפנה של הנתונים. ה- FBI פנו לאפל בבקשה ליצור גרסה חדשה של מערכת ההפעלה אותה ניתן להתקין ולהריץ על מכשירי אייפון כדי לגשת לזרון המכשיר ולעקוף מנגנוני אבטחה מסויימים. אפל הודיע כי היא מסרבת בהתאם למדיניות החברה. ה- FBI השיגה צו מבית המשפט הפדרלי שיחייב את אפל לבצע את הבקשה. על אף הצו, ב- 16 בפברואר, מנכ"ל אפל, טים קוק, פרסם הודעה פומבית ללקוחות, אשר מסביר את המניע של החברה לסרב לצו, וכי מילוי הצו יביא לאיום על אבטחת המידע וייצור תקדים מסוכן עבור שוק הטכנולוגיה ביחסים עם ה- FBI.

"מעולם לא הייתה דלת אחורית שלא נפרצה על ידי האקרים רעים או מדינות זרות. לכן באמת, מה שהממשלה מבקשת מאפל לעשות הוא להפוך כל אדם אשר משתמש באייפון לחשוף לפריצה מצד אנשים רעים", אמר מקאפי לרשת CNBC.

"על בסיס חוק מיושן, שנכתב ב- 1789 – All Writs Act – ממשלת ארה"ב הורתה לאפל לייצר דלת אחורית במערכת iOS כדי שה- FBI תוכל לפתוח מידע מוצפן באייפון", כותב מקאפי במאמרו.

"לאחר שנים של טיעונים על ידי כל מומחה בתעשייה, שדלת אחורית תהיה פרס גדול יותר להאקרים ולאויבי המדינה שלנו מאשר פרסום הקוד הגרעיני שלנו ומסירת המפתחות של הנשקים הצבאיים שלנו לרוסים ולסינים, הממשלה בחרה, פעם נוספת, לא להקשיב למוחות אשר יצרו את הדבר שמחזיק את העולם הזה יחדיו".

Advertisement

בהמשך מקאפי מעלה את השאלה כיצד יכול להיות שה- FBI לא מצליח לפרוץ את הטלפון, כאשר הוא מחזיק ביכולות ומימון ממשלתי.

"אוכל את הנעל שלי בשידור חי אם לא נצליח לפרוץ ההצפנה בטלפון", כותב מקאפי כאשר הוא מתאר את צוות ההאקרים האגד, כפי שהוא מכנה אותו, אשר כוללאת HackMiami.

"מכיוון שה- FBI לא ישכור אף אחד עם מוהוק סגול בגובה 25 אינץ', עם 10 ניקובי פירסינג באוזן, וכתובות קעקע על הפנים, אשר דורש לעשן מריחואנה במהלך העבודה, ולא יעבור בעד פחות מחצי מיליון דולר בשנה. אבל תהיו בטוחים שהסינים והרוסים יעסיקו אנשים כאלה עם דרישות כאלה, ועושים זאת במהלך שנים רבות".

מקאפי טוען שיכולות של האקרים זה לא משהו שנלמד בבתי ספר, אלא זהו כשרון מולד. בסוף המאמר, הוא מציע את שירותיו, יחד עם הצוות שלו, בחינם.

ג'ון מקאפי הוא מחלוצי האנטי וירוס, והחל במחקר ופיתוח של תוכנות אנטי וירוס עוד ב- 1987. שמו של מקאפי פשור בפרשיות רבות הכוללות שימוש וייצור סמים, צבירת נשקים, יריות, ולאחרונה -הכרזה על התמודדותו על נשיאות ארה"ב.

Advertisement