השנה מגיעה לקיצה, והכותרות בתקשורת אודות התקפות סייבר וזליגת מידע אינן מפסיקות, אלא ששנת 2018 לא תבשר שינוי חיובי בהקשר זה. להלן התחזיות שלנו לשנה הקרובה: 

שיבוש של חיי היומיום:

התקפות WannaCry ו-NotPetya פגעו בתעשיות שונות עם גלים של התקפות בלתי צפויות. רבים רואים ב-WannaCry  דוגמה ליכולת של התקפה עוצמתית השמה לעצמה למטרה להשמיד פעילות של חברה. אנו צופים כי ב-2018 יתרחשו יותר התקפות הרסניות אשר יביאו להשבתה של תשתיות שירות החיוניות לקיום עסק.

שיטות התקפה מתקדמות יותר

התקפות ללא קבצים ממנפות את Powershell ו-Metasploit. שיטות של הזרקת קוד, כגון Atombombing ו-Process Doppelgangin מנצלות חולשות קריטיות שיש לטפל בהן בעדיפות גבוהה.

צוותי SOC ותגובה יוצפו בהתראות (indicators DDoS) אשר ישבשו את פעילותם

"מגפות השנה האחרונה, כדוגמת WannaCry, NotPetya ו BadRabbit הוכיחו שוב כי למרות הירידה כביכול בזמני התגובה, עדיין מדובר בתהליך מפרך הצורך מקצועיות גבוהה, משאבים ואורך למעלה משלושה חודשים, וזאת על מנת למצוא התקפה פעילה אשר עברה את מנגנוני הסינון המקובלים כגון NGAV, IPS, Personal Firewall ואחרים." אמר רועי קתמור, מנכ"ל אינסיילו.

"אינסיילו עוצרת התקפות בזמן אמת, טרם ובמהלך פעילותן, תוך שמירה על המידע מפני גניבה או שיבוש נתונים גם במקרה בו התחנה נגועה, וכל זאת ללא צורך בידע מוקדם על סוג ההתקפה, מיקום המידע או טיבו.

"הפלטפורמה אותה פיתחה החברה מעניקה לצוות האבטחה יכולת עצירה וירטואלית בזמן אמת, ועד שצוותי הטכנולוגיה השונים יצליחו לטפל בנקודות הקצה הפגועות בזמן המתאים להם."

 

אינסיילו מתעתדת לחשוף בשנה הקרובה שורת מוצרים פורצי דרך אשר יאפשרו הרחבה נוספת של הפלטפורמה ומזמינה חוקרים ומפתחים יצירתיים במגוון תחומים להצטרף ולשנות.