Connect with us

מובייל

נועם פרוימוביץ': חלק מהארגונים מחזיקים בתפיסה ארכאית לגבי איך אנשים מתחברים לאינטרנט

פורסם

ב-

מעבדת קספרסקי משיקה בישראל את Kaspersky Internet Security Multi-Device, מוצר אבטחת מידע חדש המספק הגנה לכל המכשירים הנפוצים בעולם. כשברקע ממשיכה הצמיחה המטאורית במכירות הטאבלטים והסמארטפונים, מתגברת גם המודעות לכך שגם מכשירים אלו נדרשים לאותה רמת הגנה מפני איומים כשל המחשבים האישיים והניידים. במקום לרכוש מספר מוצרי הגנה, מספק ה- KIS-MD למשתמשים יכולת להגן על פעילותם בטווח שלם של מכשירים חכמים, באמצעות רכישה אחת בלבד.

לפי סקר שביצעה חברת B2B באפריל 2013, בית אב ממוצע במערב אירופה מחזיק בממוצע 5.1 מכשירים המתחברים לאינטרנט. המשמעות היא שהסתיימו הימים בהם משפחה התחברה לאינטרנט דרך מחשב אחד או שניים, נייחים או ניידים. ככל שגדל מספר המכשירים הנמצאים בידי המשתמש, כך גדלה המטלה של שמירה ותחזוקה עליהם. Kaspersky Internet Security–Multi Device משתמש בקוד הפעלה אחד עבור כל משתמש, ותאריך תחילת שימוש אחיד, כדי להקל על השימוש במספר מכשירים.

נועם פרוימוביץ', מנכ"ל קספרסקי ישראל, התייחס בפתח הצגת הפתרון החדש דווקא לחוסר ההתאמה של ארגונים רבים למציאות חדשה של סיכוני אבטחת מידע הנובעת מהשימוש הגובר במכשירים ניידים.  "אפילו אצל הגדולים התפיסה לא ירדה. חלק מהארגונים מחזיקים בתפיסה ארכאית לגבי איך אנשים מתחברים לאינטרנט. 69% מהמשתמשים מתחברים לרשתות Wi Fi פתוחות, בטח בחו"ל שם כולם משתמשים היום ב- Whatsup ו- Viber כדי לתקשר".  
המציאות החדשה של התקפות על מכשירים ניידים אינה מפתיעה, מאחר והתנהגות עברייני הרשת היא צפויה למדי: הם תמיד יעדכנו את שיטות הפעולה שלהם ואת מטרותיהם כאשר הם מזהים הזדמנות חדשה לגנוב כסף. הצפת השוק בטאבלטים וסמארטפונים המתחברים לרשת ללא הגנה מתאימה סיפקה בשנים האחרונות  לגנבים סוג חדש של הזדמנות פריצה.סמארטפונים וטאבלטים הפכו לכלי סטנדרטי לגלישה, תקשורת ורכישות מקוונות, אבל למרות
סרגיי נוביקוב, מנהל צוות ומחקר בינלאומי בקספרסקי, הציג את יכולות הפתרון החדש ואת האיומים איתם הוא מסייע להתמודד. אחת הנקודות המעניינות שהעלה נגעו בתרחיש בו נערה גולשת באתר הזרמת מדיה ומתבקשת להוריד תוסף זדוני כדי להציג את המדיה המבוקשת. על אף שהילדים של היום גודלים בסביבות ממוחשבות, הידע שלהם לגבי דרך הפעולה של המחשב לאו דווקא נרחב, והם חשופים להונאות באותה מידה כמו מבוגרים. סרגיי אף הציג מעורבות גבוהה בענייני היום של ישראל, כשהציג את הנערה כבת 15, ואת הסרטון המבוקש כזמר האהוב עליה – ברומזו לפרשת אייל גולן.

השימוש הגובר שלהם למטרות גלישה, משתמשים רבים אינם מודעים לכך שהמכשירים הניידים שברשותם משמשים כמטרות לעבריינים ברשת ולפיכך נדרשים להגנה מלאה, כמו זו שהפכה לסטנדרט במחשבים אישים וניידים.

הגנה לאנדרואיד

מכשירים ניידים הפכו לכלי גלישה מרכזי עבור מיליוני אנשים ברחבי העולם, ומערכת ההפעלה אנדרואיד היא המטרה המרכזית של עברייני הרשת. אין זה מפתיע, מאחר ואנדרואיד מחזיקה ב- 68 אחוזים משוק הסמארטפונים העולמי. למעשה, כמעט 99 אחוזים מכל הקוד הזדוני לניידים שאותר על ידי מעבדת קספרסקי תוכנן לתקוף מכשירי אנדרואיד. מספר תוכנות הקוד הזדוני החדשות שאותרו ב- 2012 – יותר מ- 43,000 יחידות ייחודיות – גדול פי 10 מאשר זה שהתגלה ב- 2011. קצב זה של ייצור קוד זדוני רק הולך וגובר, ובמהלך המחצית הראשונה של 2013 זיהתה מעבדת קספרסקי יותר מ- 53,000 יחידות ייחודיות של קוד זדוני לאנדרואיד. גידול עצום זה מצביע בבירור על הצורך בהגנה איכותית על השימוש בכל מכשיר נייד המתחבר לאינטרנט.

מאפייני אבטחת מידע מרכזיים לאנדרואיד

  • הגנה בזמן אמת נגד קוד זדוני נייד, כולל סריקה אוטומטית בעת הורדת אפליקציות, במטרה למנוע התקנה של אפליקציות פולשניות המסתוות מאחורי חזות של אפליקציות אמיתיות. הגנה על גלישה ברשת מבטיחה כי משתמשים לא ילחצו על קישורים לאתרים זדוניים שנועדו לגנוב מידע אישי.
  • אינטגרציה עם Kaspersky Security Network, רשת בינלאומית של נתוני איומים בזמן אמת, מאפשרת למעבדת קספרסקי להגן על משתמשים מפני איומים חדשים תוך דקות.
  • מאפיינים נגד גניבה מאפשרים למשתמשים לאתר מכשירים אבודים באמצעות GPS ואותות סלולר. משתמשים יכולים גם לנעול את המכשיר מרחוק, למחוק מידע, ולהפעיל את המצלמה של המכשיר כדי להשיג תמונות של מי שמחזיק בו.
  • סינון שיחות והודעות טקסט כדי לחסום ספאם ושיחות בלתי רצויות

 


Advertisement
Continue Reading