Connect with us

סטרטאפים והשקעות

פיירבלוקס השלימה גיוס של 16 מיליון דולר

פורסם

ב-

פיירבלוקס – Fireblocks, פלטפורמת אבטחה למוסדות פיננסיים, מודיעה על השלמת גיוס של 16 מיליון בסבב ראשון, בהשתתפות  Cyberstarts – שזו השקעה ראשונה לקרן שהוקמה ע"י גילי רענן, ומאחוריה עומדים יזמים מובילים בתחום הסייבר דוגמת שלמה קרמר, מריוס נכט, מיקי בודאי, ניר צוק ועמיחי שולמן, Tenaya Capital, EightRoads (Fidelity INTL), Swisscom ו-MState. החברה פעלה עד כה מתחת לרדאר ופעלה מול מספר לקוחות בולטים. עם הגיוס היא יוצאת לראשונה לפומבי. פיירבלוקס הוקמה ע"י מיכאל שאולוב, עידן עפרת ופבל ברנגולץ. שאולוב וברנגולץ הם ממייסדי לאקון (Lacoon) שנרכשה ע"י צ'ק פוינט, ועפרת היה בעברו סגן נשיא למו"פ בC4 Security- שנרכשה ע"י אלביט מערכות.  בהמשך לגיוס, גילי רענן, גיל מנדלזיס וטום בנהון הצטרפו לדירקטוריון החברה.

פיירבלוקס הוקמה במטרה לתת פתרון לפרצות אבטחה שאפשרו גניבה של 3 מיליארד דולר במטבעות דיגיטליים ע"י האקרים ב-18 החודשים האחרונים. בין המקרים הידועים בתחום ניתן למנות את הפריצה שאירעה בתחילת 2018 לבורסת הקריפטו Coincheck, במסגרתה נגנבו מטבעות בשווי של כ-540 מיליון דולרים, ובורסת הקריפטו המובילה Binance שרק לאחרונה הודיע על מתקפת האקרים גדולה שבמהלכה נגנבו ממנו מטבעות בשווי של 40 מיליון דולרים, ע״י פיצוח סיסמאות, כתובות העברה וארנקים חמים.

בין הגופים המובילים בתחום הקריפטו שכבר נמנים על לקוחות פיירבלוקס ניתן למנות את Galaxy Digital ,Genesis Trading וקבוצת First הישראלית. הפלטפורמה של פיירבלוקס מאפשרת לאותם גופים לאבטח את נכסיהם הדיגיטליים מפריצה בזמן העברות שונות דוגמת OTC, ברוקראז', ארנקים חמים וכו' ובזמן אחסון קר. בשלב זה פיירבלוקס מחוברת ל-15 בורסות ומציעה תמיכה למעל 180 מטבעות קריפטו, טוקנים ו.Stablecoins-

החברה גייסה מומחי אבטחת סייבר ומהנדסים מובילים מחברות דוגמת סימנטק, טראסטיר וחטיבת האבטחה של IBM ואת יועץ הצופן פרופ' רן קנטי.

מיכאל שאולוב, מנכ"ל ומייסד שותף של פיירבלוקס: "אבטחה של העברות נכסים דיגיטליים היא סיוט. לאחר ראיונות עם מעל 100 לקוחות מוסדיים, כולל קרנות גידור, ברוקרים, בורסות ובנקים, הגענו למסקנה שהתהליך הנוכחי איטי ורגיש מאוד להתקפות סייבר ולטעויות אנוש. בנינו פלטפורמה שמאבטחת את התהליך, מפשטת ומזרזת את התנועה של הון דיגיטלי."

Advertisement

הארכיטקטורה של פיירבלוקס מבוססת על פטנט שמאפשרSecure Transfer Environment  (סביבת העברה מאובטחת) ומעטפת אבטחה לזרימה של נכסים דיגיטליים בין גופים מוסדיים בתחום לבין השוק. סביבת ההעברה המאובטחת פועלת עם מערכת ה-Hot Vault של פיירבלוקס בכדי לאפשר ללקוחות העברה פשוטה מכל פתרון אחסנה אחר לשימוש מיידי והעברה על גבי בלוקצ'יין. עבור ארגונים פיננסיים הסוחרים בנכסים דיגיטליים, פלטפורמת פיירבלוקס מספקת מערכת אבטחה ייחודית שמנטרלת התקפות חיצוניות ופנימיות על נכסים דיגיטליים באחסנה או בזמן העברה.

"האפשרות להעביר נכסים דיגיטליים 24/7, מכל מקום בעולם, ללא הפרעות, תוך כדי עמידה בדרישות האבטחה המחמירות הנדרשות ע״י ארגונים משנה את פני התעשייה", אמר איוון ברייטלי, ה-CISO של Galaxy Digital.

דאבור הייבל, שותף מנהל בקרן ההון סיכון Eight Roads מסר: " אבטחת סייבר היא כלי קריטי באימוץ טכנולוגיית בלוקצ'יין והגנה על נכסים דיגיטליים. כחלק מקבוצת פידליטי, אנו שמחים לעמוד מאחורי החברה ביצירת הטכנולוגיה פורצת הגבולות שתאפשר העברה בטוחה, יעילה ואמינה של נכסים דיגיטליים"

גילי רענן, שותף בקרנות Cyberstarts וסקויה מסר: "אבטחת נכסים מבוססי בלוקצ'יין היא אחד מהאתגרים המרכזיים בלוחמת הסייבר כיום, והיא דורשת מומחיות מגוונת בקריפטוגרפיה, תכנות ברמת המעבד ושנים ארוכות של ניסיון באבטחת סייבר. הצוות של סייברסטארטס נרגש לשתף פעולה עם מיכאל, עידן ופבל שהדהימו אותנו בפריצת הדרך הטכנולוגית המסירה את האיומים המתקדמים על העברה ואחסנה של נכסים דיגיטליים".

Advertisement
Continue Reading