Connect with us

סטרטאפים והשקעות

הישראלים מככבים: הסטארט-אפ הישראלי Cyber DriveWare זכה במקום השלישי בתוכנית האקסלרטור של מעבדת קספרסקי

פורסם

ב-

כישרוסקיורטי סטאר אפ צ'לנגן הסייבר הישראלי מוכיח את עצמו בתחרות בינלאומית חשובה: מעבדת קספרסקי הכריזה על המנצחים ב-Security Startup Challenge הראשון של החברה. באירוע הסיום שנערך במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) בסוף השבוע הוכרזו הסטרטאפים המבטיחים ביותר: Excalibur מסלובקיה (מקום ראשון), Pipe מגרמניה (מקום שני), ו-Cyber DriveWare מישראל ו-ZeroDB מארצות הברית שזכו במשותף במקום השלישי. כל אחד מהזוכים קיבל חלק יחסי מקרן הפרס על סך  80,000 דולר.

יוג'ין קספרסקי, יו"ר ומנכ"ל מעבדות קספרסקי, אמר: "לאור ההיקף והתחכום ההולכים ומתגברים של איומי הסייבר מדי שנה, החלטנו לעודד יזמים צעירים מכל העולם לבנות פתרונות אבטחת סייבר ולפתח פרויקטים מבוססי מאפייני אבטחה. אנו גאים במומחיות שלנו בתחום האבטחה ושמחים לשתף מומחיות זו עם סטרטאפים טכנולוגיים מבטיחים בכדי להפוך ביחד את העולם למקום בטוח יותר. אנו שמחים לראות ב-Security Startup Challenge הראשון כל כך הרבה מייסדי סטרטאפים מוכשרים שביצעו  שיפורים מרשימים בפרויקטים שלהם במהלך תוכנית ההאצה. ברכותיי לכל החברות שהגיעו לגמר, ואני מאחל להם הצלחה בעולם העסקים".

Security Startup Challenge 2015 היא תוכנית אקסלרטור שפותחה ויושמה בידי מעבדות קספרסקי בשיתוף עם קרנות ההון סיכון Mangrove Capital Partners ו-ABRT Venture Fund. תוכנית האקסלרטור נמשכה שלושה חודשים, וסיפקה ליווי והנחיה ל-23 סטרטאפים  בתחום אבטחת הסייבר ובתחומים קשורים כמו טכנולוגיה פיננסית, שירותי בריאות, מובייל, האינטרנט של הדברים והענן.

במהלך התוכנית הייתה למשתתפים הזדמנות להכיר את המגמות החמות ביותר באבטחת סייבר, ליצור תוכנית פעולה לפיתוח הפרויקטים שלהם, לאתר לקוחות, לאסוף ולנתח נתוני משוב אמיתיים מהשוק, לשפר את המוצרים ולתכנן מימון לפעילותם.

בתוכנית השתתפו קבוצות שעבדו מרחוק, עם מעקב שבועי אחר קצב ההתקדמות. המעקב בוצע על ידי מומחים בתחום אבטחת הסייבר ומנטורים שכללו יזמים מנוסים ואנשי הון סיכון. כמו כן כללה התוכנית סדנאות שאירחה קבוצת אבטחת הסייבר של PwC בלוקסמבורג. הסדנאות סיפקו למשתמשים הזדמנות מצוינת להחליף רעיונות עם חבריהם ולהבין מהם האתגרים המעודכנים ביותר בתחום האבטחה.

באירוע הגמר שנערך במכון הטכנולוגי MIT שבבוסטון, בחרה וועדת שיפוט את הקבוצות עם הפרויקטים המבטיחים מכולם, שהפגינו את ההתקדמות המשמעותית ביותר בפרויקטים שלהם לאורך כל Security Startup Challenge 2015.

Advertisement
  • המקום הראשון: 50,000 דולר והמשך תמיכה לאחר התוכנית הוענק ל-Excalibur. החברה מספקת אימות רציף וחלק לכל מערכת, כגון PC/מק/דף אינטרנט, כדי להתקדם מעבר לשימוש בסיסמאות באמצעות שימוש בטלפון כטוקן אבטחה.
  • המקום השני ופרס על סך 20,000 דולר הוענקו ל-Pipe, שירות העברת קבצים מדפדפן לדפדפן באופן מאובטח, בלי הגבלה לגודל הקבצים.
  • המקום השלישי ו-10,000 דולר התחלקו בין שתי קבוצות – Cyber DriveWare הישראלית, חברה המספקת לארגונים ותשתיות קריטיות את היכולת להגן על עצמם מפני קוד זדוני והתקפות המשבשות פעילות עסקית. זאת, באמצעות תפיסה הנמצאת בהליך רישום פטנט, המבוססת על מערכי סינון וניתוח ייחודי של מטה-דאטה; הקבוצה השנייה היא ZeroDB המפתחת בסיס נתונים מוצפן מקצה לקצה, מבלי לחשוף מידע או מפתחות לשרת.

"על רקע כניסתנו לעידן חדש המאופיין בהתקדמות דיגיטלית וקישוריות-על, נהלי אבטחת הסייבר צריכים לעבור הערכה מחודשת. יוזמה זו הביאה יחדיו קבוצות מ-14 מדינות והיוותה פורום לשיתוף דינמי. בנוסף, היה מרתק לראות כיצד הקבוצות יוצרות מגע ישירות עם שחקנים בתחומי הבנקאות, תשתית, שירותים, פשעי סייבר, הון סיכון והסקטור הציבורי. מעבר לקריאת תיגר על רעיונות וגישות מקובלים, המשתתפים יכלו לבחון ולבצע התאמות לפרויקטים, למודלים העסקיים ולמצגות המכירות שלהם בזמן אמת", אמר דייויד ווארוקוייר, שותף ב-Mangrove Capital Partners.

 

"במהלך השנה האחרונה ראינו גידול משמעותי בעלות הממוצעת שגורמות תקריות אבטחת מידע לרמה של כ-2.7 מיליון דולר. כשמתקפה מתרחשת, ארגונים נדרשים לשלם עבור ההתאוששות מהנזק ושיפורי אבטחה במטרה להימנע מסכנות עתידיות. קשה קצת יותר להעריך את הנזק למוניטין ולעסקים עתידיים. השקעה בטכנולוגיה אינה מספיקה. האבטחה צריכה להיות חלק מהאסטרטגיה הרשמית, עם פיקוח מתאים והבנת הסיכונים", אמר וינסנט וילרס, שותף ומנהל אבטחת סייבר ב-PwC בלוקסמבורג.