סקר חדש של מעבדת קספרסקי בדק מה סטודנטים חושבים על קריירת העתיד שמצפה להם לאחר סיום לימודיהם; 40% ציינו כי הם מאמינים שהם מתכוננים למשרות שעדיין לא קיימות

שיפורים טכנולוגיים משפיעים על עולם העבודה ללא הפסק. אפילו תפקידים מסורתיים ברפואה ובחקלאות מתפתחים כל העת כדי להתאים עצמם לטכנולוגיה. להלן מספר דוגמאות למשרות עתידיות אליהם הסטודנטים של היום מתכוננים:

סטיב סולי, מנהל שותף בסוכנות הגיוס הגלובלית Robert Half Technology אמר: "מפתיע כי רק 40% מהסטודנטים חשבו שהקריירות שלהם עדיין אינן קיימות. זאת מאחר וכמעט כל הקריירות בצורתן הנוכחית ישתנו לחלוטין במהלך 20 השנים הקרובות – ככל שהטכנולוגיה, תעשייה 4.0, ובמיוחד הבינה המלאכותית, יעשו מהפך בעולם התעסוקה וביכולות הנדרשות. יכולת הסתגלות ושינוי, והיכולת ללמוד לאורך כל החיים, הן מרכזיות להצלחה בעתיד. סטודנטים צריכים לשקול כיצד היכולות שהם מפתחים תשמשנה אותם לאורך כל קריירה בה הם יבחרו בסופו של דבר". 

לצד כל משרות העתיד האלה, אשר תסתמכנה לחלוטין על טכנולוגיה ומערכות מרושתות, יעמוד הביקוש למומחי אבטחת סייבר.  לדברי יוג'ין קספרסקי, נשיא ומנכ"ל מעבדת קספרסקי, "אבטחת סייבר היא חיונית כיום, ותהפוך לחשובה אף יותר ככל שהטכנולוגיה הופכת למרכיב מרכזי במשרות העתיד. החל מדאגה לבטיחות מטופלים ועד להגנה על אנשים מפני AI שהשתבש, יהיה צורך חיוני לחשוב על אבטחה כחלק בלתי נפרד מהתהליכים הטכנולוגיים. החבר'ה הרעים תמיד ינסו לנצל הזדמנויות שנוצרות בעולם מרושת יותר. כרגע יש מחסור משמעותי ביכולות בתחום זה, ואני קורא לסטודנטים לשקול כניסה לתעשייה החשובה הזו".

במסגרת תחרות חדשה לסטודנטים, The Secur’IT Cup, מעבדת קספרסקי מעודדת יצירתיות בחשיבה על הדרך להגן על עצמם מפני איומי העתיד. התחרות פתוחה לסטודנטים מכל העולם ומכל רקע אקדמי. למשתתפים יש אפשרות לזכות ב- 10,000 דולר, וכן ליהנות מתחרות עם סטודנטים אחרים ומהתחושה של מהי עבודה בתעשיית אבטחת הסייבר. אתגרי החשיבה השנה ממוקדים בבעיות שעד לפני מספר שנים נחשבו כבעיות העתיד, אבל עם התפתחות הטכנולוגיה והתעשייה כיום הן כבר חלק מהמציאות: